Son Mühür

Uzaya yolculuk yerden başladı!

10 yıl içinde 10 bin uzman alınacağı açıklanan Türkiye Uzay Ajansı, 4 temizlik görevlisi, 2 garson olmak üzere toplam 6 “Destek Personeli” almak için iş ilanı yayımladı.
Uzaya yolculuk yerden başladı!
Haberler / Teknoloji
23 Şubat 2021 Salı 11:06
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Türkiye Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, dün yaptığı açıklamada Milli Uzay Programı'ndaki hedeflere ulaşmada insan kaynağının önemine dikkat çekerek, "Uzay alanında 10 yıl içinde en az 10 bin uzmana çıkmamız lazım" dedi.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı, 22.02.2021 tarihli Resmi Gazete'de 4 temizlik görevlisi, 2 garson olmak üzere toplam 6 Destek Personeli almak için ilan yayımladı.

Başvuruların, 22.02.2021-26.02.2021 tarihleri arasında gerçekleşeceği ilanın işe alım yöntemi olarak noter kurası ve mülakat olacağı belirtildi.

Ayrıca, Uzay Ajansı'na alınacak temizlik görevlisi ve garsonlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde İŞKUR üzerinden alınacağı da yazıldı.

10 GÜN KALACAK

Yıldırım, dünkü açıklamasında uzay istasyonuna gidecek kişinin, bu sene içinde belirleneceğini söyleyerek, "2023 sonunda da Türk bilim insanını Uluslararası Uzay İstasyonu’na göndermiş olacağız, orada 10 gün kalacak" diye konuştu.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNDEM DÜNYA MAGAZİN SPOR EKONOMİ SAĞLIK YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SİYASET TEKNOLOJİ KÜLTÜR SANAT
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Son Mühür